Pompă WILO VeroTwin-DPL 80/105-3/2
Prețul include taxa verde
Stoc:
Garanție: 36 luni
Viewed 1433 times
Plată în rate
Avantajele dumneavoastră
- Pompă cu rotor uscat, model inline cu racord cu flanşă
- Orificii de scurgere pentru condens, ca dotare de serie, în carcasele motorului şi pe capul pompei
- Varianta de serie: Ax comun pompă-motor
- Varianta N: Motor standard V1, cu cuplaj demontabil pompă-motor
- Etanşare mecanică cu circulaţie forţată, independent de direcţia de mişcare
- Pompă cu rotor uscat, model inline cu racord cu flanşă
- Orificii de scurgere pentru condens, ca dotare de serie, în carcasele motorului şi pe capul pompei
- Varianta de serie: Ax comun pompă-motor
- Varianta N: Motor standard V1, cu cuplaj demontabil pompă-motor
- Etanşare mecanică cu circulaţie forţată, independent de direcţia de mişcare
Tip constructiv
Pompă cu rotor uscat, model inline, cu racord filetat sau cu racord cu flanşă
Pompă cu rotor uscat, model inline, cu racord filetat sau cu racord cu flanşă
Utilizare
Pentru pompare agent termic (conform VDI 2035), apă rece şi amestecuri apă-glicol fără substanţe abrazive, în instalaţiile de încălzire, de apă rece şi sisteme de răcire
Pentru pompare agent termic (conform VDI 2035), apă rece şi amestecuri apă-glicol fără substanţe abrazive, în instalaţiile de încălzire, de apă rece şi sisteme de răcire
Codul de identificare
Exemplu
IPL 65/175-5.5/2
IPL
Pompă inline
65
Diametrul nominal DN al racordului
175
Diametru nominal rotor
5.5
Putere nominală a motorului P2 în kW
2
Nr. poli
Exemplu | IPL 65/175-5.5/2 |
IPL | Pompă inline |
65 | Diametrul nominal DN al racordului |
175 | Diametru nominal rotor |
5.5 | Putere nominală a motorului P2 în kW |
2 | Nr. poli |
Date tehnice
- Domeniu de temperatură admis între -20 °C şi +120 °C
- Alimentare electrică 3~400 V, 50 Hz (altele la cerere)
- Grad de protecţie IP 55
- Diametru nominal între DN 1 şi DN 100
- Presiune de lucru max. 10 bar (variantă specială: 16 bar)
- Domeniu de temperatură admis între -20 °C şi +120 °C
- Alimentare electrică 3~400 V, 50 Hz (altele la cerere)
- Grad de protecţie IP 55
- Diametru nominal între DN 1 şi DN 100
- Presiune de lucru max. 10 bar (variantă specială: 16 bar)
Materiale
- Carcasa pompei şi piesa intermediară: EN-GJL--250
- Rotor hidraulic: PP armat cu fibră de sticlă/EN-GJL-200 (în funcţie de tipul pompei)
- Arbore: 1.4021
- Etanşare mecanică: AQEGG; alte etanşări mecanice, la cerere
- Carcasa pompei şi piesa intermediară: EN-GJL--250
- Rotor hidraulic: PP armat cu fibră de sticlă/EN-GJL-200 (în funcţie de tipul pompei)
- Arbore: 1.4021
- Etanşare mecanică: AQEGG; alte etanşări mecanice, la cerere
Tip constructiv
Pompă centrifugă de joasă presiune, monoetajată, model inline cu
- Etanşare mecanică
- Racord cu flanşă cu racord de măsurare a presiunii R 1/8
- Ax comun pompă-motor
Pompă centrifugă de joasă presiune, monoetajată, model inline cu
- Etanşare mecanică
- Racord cu flanşă cu racord de măsurare a presiunii R 1/8
- Ax comun pompă-motor
Conținutul livrării
- Pompă
- Instrucţiuni de montaj şi exploatare
- Pompă
- Instrucţiuni de montaj şi exploatare
Întrebări Frecvente (FAQ)
Capacitatea de 3 kW este ideală pentru un confort termic rapid. Pentru o cameră de 30mp, se recomandă în general un aparat de 12.000 BTU, însă dimensionarea exactă depinde de izolarea locuinței, numărul de ferestre și expunerea la soare.
Garanția de 36 LUNI
acoperă defectele de fabricație ale unităților interne și externe. La ArtBuilding garantăm asistență tehnică de specialitate, astfel încât să te bucuri de un climat perfect fără griji.
| CARACTERISTICI GENERALE | |
| Producător | WILO |
| CARACTERISTICI | |
| Greutate | 90 kg |
| Înălțime | 360 mm |
| Latime | 601 mm |
| Lungime | 525 mm |
| Putere | 3 kW |
| Alimentare | 3~400 V, 50 Hz |
| Temperatura minima admisa | -20°C |
| Temperatura maxim admisa | +120°C |
| Grad de protectie | IP55 |
| Diamentru nominal | 80 |
| Distanta intre flanse | 360 mm |
| Indice de eficiență energetică | IE 3 |
| Racord conducta | FLANSA |
| ALTE CARACTERISTICI | |
| Tip pompa | Pompa recirculare |
| GARANȚIE | |
| Garanție | 36 LUNI |
| DATE HIDRAULICE | |
| Presiune de lucru maximă PN | 10 bar |
| Racord de refulare | 80 |
| Înălțime de pompare max. | 14 mca |
| MATERIALE | |
| Carcasă pompă | Fontă cenușie |
| DIMENSIUNI DE INSTALARE | |
| Racord conductă la aspirație | 80 |
| DATE TEHNICE | |
| Curent nominal max. | 6,15 A |
| Debit max. Q | 140-150 m³/h |










